İstanbul Eşek Sütü Satışı ve Eşek Sütü Fiyatı

İstanbul Eşek Sütü üretimimiz devem etmektedir iletişim için 0533 716 24 83 numaralı telefonu arayabilirsiniz. 

Eşek Sütü

 

Eşek sütünün tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Tıbbi alanda kullanılmış, birçok hastalığa fayda sağlamış ve kozmetik alanında güzellik ve bakım ürünlerinde önemli yeri olmuştur. İtalya’da eşek sütü  hastanelerde çocuk hastalıkları için içirilmekte; İngiltere’de ise eşek sütü, anne sütüne alternatif olarak satılmaktadır. Dünya da bir çok ülkede çeşitli alanlarda halen kullanılmaktadır.

Eşek sütü hangi hastalıklara iyi gelir? Eşek sütü faydaları nelerdir? Eşek sütü kansere iyi gelir mi? Eşek sütü bebeklere içirilir mi?

Kanser Hastalığında Eşek Sütü Faydaları ve Etkisi

Kansere faydaları bakımından,bilimsel çalışmalar ülkemizde Devam etmekte olup Avrupa ve Amerika’ da birçok bilimsel makaleden bilgi almak mümkündür. Tüm kanser çeşitlerinde, kanserle mücadele aşamasında içilen eşek sütü direnci arttırıp, içerdiği hücre yenileyici bakteriler sayesinde kanserli hücrelerin azalmasına yardımcı olurken yeniden oluşmalarını engellemektedir.Tedavi sırasında test sonuçlarında olumlu sonuçlarla ,hastalara umut olan eşek sütü ,tedavi sırasında hastalara büyük destek sağlamış,tedavide başarı oranını arttırmıştır.

Eşek sütü ne kadar ve nasıl içilmeli?

Eşek sütü çiğ tüketilmeli ,taze ve hijyenik olduğundan emin olunmalıdır. Çocuklarda kullanım önerisi ; sabah ve akşam aç karnına 125 ss (1 çay bardağı 115 ss dir).4 günde 1 lt tüketim önerilir. Büyüklerde kullanım önerisi ; sabah ve akşam aç karnına 250 ss (1 su bardağı 200 ss dir).2 günde 1 lt tüketim önerilir.

Bağışıklık Sistemine Etkisi

İçerdiği proteinler sayesinde, nasıl ki anne sütü bebeğin bağışıklık sistemini güçlendirmekte; eşek sütü de aynı etkiye sahiptir. Bağışıklık sistemini güçlendirir, bağışıklık sistemini destekler ve hastalıklarla mücadelede etkin rol oynar.

Cilt Bakımında Eşek Sütü

Eski Mısırlar da güzellik için kullanılan eşek sütü; günümüzde maske ,krem,sabun olarak kullanılmadır.Pamuk ile yüze uygulandığında cilt bakımı yapan eşşek sütü içeriği sayesinde cildi yeniler ve besler.

 

- Eşek sütü, anne sütü proteinlerini içerir.
- Eşek sütü, kanser hücrelerinin çoğalmasını engeller.
- Eşek sütü, bağışıklık sistemini güçlendirir.
- Eşek sütü, bebeklerin ve çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimine katklı sağlar.
- Eşek sütü, zayıflamaya yardımcı olur formda kalmanızı sağlar

Eşek sütü de anne sütü gibi; bebeklerimizin organ ve sistemlerinin büyümesini düzenleyen büyüme faktörleri içeriyor. Bebeklerin anne sütünden mahrum olduğu durumlarda 2 aylıktan sonra içirilebilmesidir mucize.

Alerjen değildir eşek sütü tıpkı anne sütü gibi. Hazmı-sindirimi kolaydır, içerdiği protein ve yağ oranından dolayı vücudu zorlamaz. Günde sadece 500-600 gr süt verebilir bir eşek, içeriği yoğundur, yararı fazla.

Kanser, kronik astım, bronşit, koah, siroz, kemik erimesi… Saymakla bitiremiyoruz yararlarını. Mucize, o zaman neden içmeyelim!

Kadife Eşek Çiftliği'nde Eşek Sütü ;cam şişelerde ve özel ambalajlarda ,soğuk zinciri bozmadan, günlük–taze, dondurulmadan size ulaştırmaktadır. Adana'dan eşek sütü almak isteyenler çiftliğimizi ziyaret ederek sütünü kargosuz alabilirsiniz.