Eşek Sütü Faydaları ve Nasıl İçmeliyiz?

MUCİZE, O ZAMAN NEDEN İÇMEYELİM!        

Zaman zaman hastalıklara iyi geldiği söylenen yiyecekler-içecekler çıkmakta, bunlar bazen çay bazen bir meyve bazen de süt. Ama bilimsel olarak içeriği incelendiğinde hiç bu kadar mucize bir içerikle karşılaşılmamıştı. Nedir bu mucize; EŞEK SÜTÜ… Neden mucize; çünkü anne sütü proteinlerini taşıyor ve içerik oranları ile neredeyse birebir.

Hücreleri yeniliyor, gençleştiriyor. Çocuklarda beyin gelişimi ve hücre gelişimini sağlıyor. Omega-3 içeriği, Kalsiyum ve D vitamini içeriği yüksek… Yani gerçek bir mucize.

Sadece sabah ve akşam aç karnına bir bardak içildiğinde (çocuklar da bu miktar daha az)hastalıkların iyileşme sürecinde hastalara destek oluyor. İçerdiği anne sütü proteinleri; hasta hücrelerin artmasını engelliyor ve araştırmalar gösteriyor ki hasta hücreleri yok ediyor.       

Neden anne sütüne benzer diyoruz? Anne sütü gibi enfeksiyondan koruyan faktörler içerir. Kanser hastalarında en çok hastalığın vücut direncini düşürdüğünü ve her türlü mikroba-enfeksiyona açık bulunduğunu bilmekteyiz. Eşek sütü de bu noktada devreye giriyor. Hastalara direnç veriyor, hastalığın ilerlemesini önlüyor ve iyileşme sürecini hızlandırıyor. Bağışıklık sistemini güçlendiriyor, hastalıkla mücadelenizde sizin yanınızda sizinle birlikte savaşıyor.

Eşek sütü de anne sütü gibi; bebeklerimizin organ ve sistemlerinin büyümesini düzenleyen büyüme faktörleri içeriyor. Bebeklerin anne sütünden mahrum olduğu durumlarda 2 aylıktan sonra içirilebilmesidir mucize.

Alerjen değildir eşek sütü tıpkı anne sütü gibi. Hazmı-sindirimi kolaydır, içerdiği protein ve yağ oranından dolayı vücudu zorlamaz. Günde sadece 500-600 gr süt verebilir bir eşek, içeriği yoğundur, yararı fazla.

Kanser, kronik astım, bronşit, koah, siroz, kemik erimesi… Saymakla bitiremiyoruz yararlarını. Mucize, o zaman neden içmeyelim!

Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis

Yorumlar(0)

Henüz Yorum Eklenmemiş

Yorum

(*) Zorunlu alanlar

CAPTCHA

Resmi görüntülemekte sorun yaşıyorsanız yenileyiniz.

Lütfen bu alana yukarıda gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz