Eşek Sütünün Faydaları ve Kullanımı

Eşek Sütünün Faydaları ve Kullanımı

Eşek Sütü Faydaları ve Kullanımı

  Eşek sütü Kanser hastaları ,Astım,Bronşit Koah gibi hastalıkların tedavisinde olumlu sonuçlar elde edilmektedir.Bunun yanında Sedef,Egzama gibi deri hastalıklarında da olumlu sonuçlar elde edilmektedir.

Kanser Hastalarında;

  Özellikle Kemoterapi döneminde beyaz kan hücresinin azalmamasını sağlamakta olup,vucuttaki kanserli hücreyide %50 oranında azaltmaktadır.

Sedef ve Egzama Hastalarında;

  Düzenli kullanımda(minumum 60 gün) başarılı sonuçlar elde edilmiştir.Hem içilerek hem de deri üzerine uygulanarak kullanılmaktadır.

Yeni Doğan Ünitesinde;

  Eşek sütünü anne sütüne en yakın süt olduğu için sütü olmayan anneler özellikle kullanmaktadır.Fransa'da yeni doğan ünitesinde kullanılmak üzere Eşek çiftliği kurulmuştur.Türkiye'de de yaygınlaşmaya başlamıştır.Anne sütüne en yakın süt olduğu için bebeklerde çok rahat kullanılabilir.

Cilt Sağlığı İçin;

  Eşek sütü anne sütüne enyakın değerde süt olduğu için hücre yenileme özelliği bulunmaktadır.Cildin yaşlanmasını engellemekle beraber sivilce tedavisinde de kullanılmaktadır.

Eşek sütünün Kullanımı;

Taze ve dondurulmadan kullanılmalıdır.Kullananlara 1 litre üzerinde almalarını tavsiye etmiyoruz.Çünkü çiğ olarak tüketilen eşek sütü sağıldığı günden itibaren 4 günde tüketilmelidir.Günlük 1 bardak aç karnına tüketilmesi tavsiye edilir.Kesinlikle dondurulmamalıdır.Dondurulduğunda içerisinde vitamin değerlerini %60 oranında kaybetmektedir.

Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis

Yorumlar(0)

Henüz Yorum Eklenmemiş

Yorum

(*) Zorunlu alanlar

CAPTCHA

Resmi görüntülemekte sorun yaşıyorsanız yenileyiniz.

Lütfen bu alana yukarıda gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz