Eşek Sütünün Faydaları Nelerdir?

Eşek Sütünün Faydaları Nelerdir?

Eşek sutu faydalari neye iyi gelir?

Eşek sütünün faydaları saymaklla bitmiyor,

*Eşek sütü astım,Koah,Bronşit gibi üst solunum hastalıklarının tedavisinde düzenli kullanım ile ciddi iyileşmeler görünmektedir.

*Eşek sütü Kanser hastalarında özellikle kemoterapi döneminde kandaki beyaz kürenin düşmemesini ve kandaki beyaz küre oranının yükselmesinde oldukça etkili oluyor.Bunu yanında yapılan araştırmalar Eşek sütünün vucuttaki kanserli hücreyi %50 oranında azalttığı görülmüştür.

*Eşek sütü Cilt hastalıklarında özellikle sedef,egzama gibi deri hastalıklarında hem eşek sütünü hemde eşek sütü sabununu kullanmanız uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.Eşek Sütü sabunu özellikle Ergenlik dönemindeki gençlerin sivilcelerini azalttığı görülmüştür.Eşek Sütü sabununun kullanımında dikkat edilecek en önemli nokta ise düzenli günlük olarak kullanılmasıdır.Ancak düzenli kullanımda etki göstermektedir.

*Eşek sütü Yeni doğan servisinde sütü olmayan annelerin bebeklerine anne sütüne en yakın süt olduğu için rahatlıkla verilebilir.Anne sütündeki etkilerin %80'i eşek sütünden de alınmaktadır.Eşek sütünün içerisindeki kalsiyum miktarı çocuklarda beyin ve kemik gelişiminde oldukça etkilidir.Anti Alerjik olduğu içinde gönül rahatlığı ile çocuklarda kullanılabilir.

İrtibat telefon:05337162483

Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis

Yorumlar(0)

Henüz Yorum Eklenmemiş

Yorum

(*) Zorunlu alanlar

CAPTCHA

Resmi görüntülemekte sorun yaşıyorsanız yenileyiniz.

Lütfen bu alana yukarıda gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz